МПЦ - ОА Европска епархија
  • Партизански Одреди бр. 12 1000 Скопје
  • +38923111225
  • kabinet@mpee.mk
Св. пр. Илија – Илинден во Лешок

Св. пр. Илија – Илинден во Лешок

На 02.08.2019 година, Св. пр. Илија – Илинден, преп.3 Пречистански нмч-ци, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во сослужение со  Митрополитот Европски г. Пимен,  и свештеници од Тетовско...

Европско Годишно Собрание 2019

Европско Годишно Собрание 2019

Европско Годишно Собрание 2019 г.  во периодот од 17.05.2019 - 19.05.2019 г. во Пјаченца/Италија се оддржа редовното годишно собрание на Европската Епархија.  На 17.05.2019г. петок, во текот на попладневните часови, од сите страни на...